Szlak Kobiet Powiatu Mikołowskiego


Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych uczestniczy w pracach nad stworzeniem Szlaku Kobiet Powiatu Mikołowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zasług i życiorysów mieszkanek Łazisk Górnych.

Szlak Kobiet Powiatu Mikołowskiego to projekt realizowany przez wszystkie gminy, wchodzące w skład powiatu mikołowskiego, a jego celem będzie upamiętnienie pań, które odznaczyły się w historii naszych małych ojczyzn, miały wpływ na życie lokalnej społeczności, a pamięć o ich działalności często funkcjonuje jedynie dzięki ustnym przekazom najstarszych mieszkańców. Szlak Kobiet Powiatu Mikołowskiego pozwoli to zmienić. 

Drodzy Mieszkańcy Łazisk Górnych! 

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o poszukanie w swojej pamięci, w domowych archiwach, w rodzinnych historiach przekazywanych z pokolenia na pokolenie KOBIET, które zaznaczyły się w dziejach naszego miasta.
Realizacja projektu to szansa na to, żeby pamięć o tych KOBIETACH nie zniknęła, żeby ich nazwiska wypłynęły i mogły być utrwalone w świadomości wszystkich mieszkańców, zarówno Łazisk Górnych, jak i całego powiatu mikołowskiego.

Nazwiska pań wraz z informacjami na temat ich działalności prosimy przesyłać drogą mailową na adres lub przekazywać telefonicznie pod numerem 519 053 844 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.30. 
Na Wasze propozycje czekamy do 15 maja.

W Łaziskach Górnych prace nad projektem koordynują Miasto Łaziska GórneMiejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach GórnychTowarzystwo Przyjaciół Łazisk, Gazeta Łaziska.
Efektem prac nad Szlakiem Kobiet Powiatu Mikołowskiego będzie wydanie Przewodniczki, wydawnictwa, w którym przedstawione zostaną sylwetki kobiet zasłużonych dla rozwoju Łazisk Górnych, Mikołowa Orzesza, Ornontowic, Wyr i Gostyni.
Przewodniczka powstanie pod czujnym okiem pań tworzących Stowarzyszenie Szlakiem Kobiet  – dr Małgorzaty Tkacz-Janik, Anny Skiendziel oraz Jolanty Sikory-Masal
Śląski Szlak Kobiet