Uwaga na oszustów!

W związku z informacjami dotyczącymi domokrążców oraz prób wyłudzeń pieniędzy metodą „na syna” ostrzegamy mieszkańców Łazisk Górnych, w tym w sposób szczególny osoby starsze przed oszustami i złodziejami.

  • Prosimy, aby nie wpuszczać do domu osób nieznanych (domokrążców), którzy pod pretekstem uzyskania pomocy czy też sprzedaży różnych artykułów kradną z mieszkań pieniądze i kosztowności. Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejś instytucji, należy zażądać pokazania stosownej legitymacji. Można też telefonicznie sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika. Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu lub o drobna pomoc (np. podanie szklanki wody), a wówczas, korzystając z naszej nieuwagi, dokonują kradzieży.

 

  • Prosimy o szczególną czujność w momencie odebrania telefonu informującego o konieczności pobrania pieniędzy w związku z rzekomym wypadkiem „syna/córki”.

O wszystkich próbach kradzieży lub wyłudzenia pieniędzy prosimy poinformować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy: 997 lub bezpośrednio na Komisariat Policji w Łaziskach Górnych: 32 226 85 10.