Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. – od 1 kwietnia 2021

1 kwietnia na terenie całego kraju rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spis ludności i mieszkań jest badaniem obowiązkowym. Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy w ramach NSP będzie obowiązkowy.

Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki. Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie dokonać samospisu, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio lub telefonicznie.

Dodatkowo Urząd Miejski w Łaziskach Górnych zapewnia mieszkańcom możliwość dokonania samopisu w siedzibie urzędu. W związku z pandemią COVID-19 osoby zainteresowane samospisem w siedzibie urzędu proszone są o uprzedni kontakt z Koordynatorem Gminnego Biura Spisowego pod numerem telefonu 32 324 80 25 w celu umówienia się na termin wizyty.

Więcej informacji na temat Narodowego Spis Powszechny Ludności i Mieszkań można uzyskać na stronie internetowej: https://spis.gov.pl/

wielkość czcionki