Muzeum Energetyki zaprasza na warsztaty „Hydro i aero doświadczanie – wody i powietrza ujarzmianie”

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na kolejne Fizyczne Fascynacje – pokazy „Hydro i aero doświadczanie – wody i powietrza ujarzmianie”.

13 lipca 2019 roku (11:00–12:00) organizujemy warsztaty „Hydro i aero doświadczanie – wody i            powietrza ujarzmianie” w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje.
Celem będzie przybliżenie poprzez edukacyjną zabawę uczestnikom pokazów podstawowych praw fizyki. Tym razem temat wakacyjny, choć jak zwykle naukowy, oparty o liczne eksperymenty od Archimedesa, poprzez Paskala do zasad dynamiki Newtona. Będzie o pływaniu i lataniu. Zostaną zaprezentowane zjawiska menisku, napięcia powierzchniowego i warunki pływania ciał. Wystrzałowa zabawa z pompką i wiele innych ciekawych i odrzutowych doświadczeń.

I oczywiście jak zawsze w Muzeum Energetyki te wszystkie zagadnienia zmierzają do zrozumienia elektryczności i praw z nią związanych.

Warsztaty z hydrostatyki będą przeznaczone dla wszystkich (dla każdej kategorii wiekowej). Naukowa zabawa dla całej rodziny:)

W cenie biletów (15 zł od osoby, bezpłatnie do 6 roku): 11:00 – 12:00 warsztaty; 10:00 – 13:00 zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

wielkość czcionki