Miejski Dom Kultury

Ambicją instruktorów, artystów i organizatorów związanych z Miejskim Domem Kultury jest, aby MDK był postrzegany jako miejsce łączące otwartość na lokalną społeczność z realizacją dużych, mających często cykliczny charakter projektów, dzięki którym Łaziska Górne mogą znaleźć swoje miejsce na kulturalnej mapie Polski. Możemy się poszczycić organizacją takich przedsięwzięć, jak: Świętojańskie Dni Łazisk, Ogólnopolski Konkurs na Film Amatorski, powstały z inicjatywy lokalnej młodzieży Festiwal Filmowo-Artystyczny „Ruła” czy niszowy, pokazujący zanikający folklor, Krajowy Jarmark Kapel Podwórkowych.

Organizujemy liczne wystawy artystów profesjonalnych i amatorów, nie obca jest nam współpraca z wykonawcami reprezentującymi niemal wszelkie gatunki muzyczne. Od ponad roku działa w MDK klub artystyczny „Piwnica na dachu”, która dla artystów jest miejscem, w którym mogą rozwijać i zaprezentować swój talent, a dla widzów, kameralne miejsce, w którym mogą stanąć oko w oko z kulturą.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy ze strony ludzi kreatywnych, ale i sponsorów, dzięki którym nasza oferta może stać się pełniejsza, a także bardziej atrakcyjna. W miarę swoich możliwości możemy pomóc w realizacji najciekawszych zamierzeń.

Od 2001 roku jesteśmy wydawcą „Gazety Łaziskiej” – lokalnego dwutygodnika zawierającego informacje o codziennym życiu naszego miasta. Zapraszamy też do zamieszczania na łamach gazety reklam oraz ogłoszeń.

W MDK istnieje możliwość wynajęcia sal lub pomieszczeń na organizację spotkań, konferencji, szkoleń, wystaw, uroczystości itp.

Informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie:www.mdk.laziska.pl

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do udziału w zajęciach klubów i kółek zainteresowań. W MDK działają:

Dziecięcy Zespół Artystyczny „Radość”
Chór Mieszany „Echo”
Chór Mieszany „Wanda”
Chór Mieszany „Moniuszko”
Grupa wokalna „Camerton”
Teatr „Baza”
Mała „Baza” 
Muzyczne Agu-gu dla dzieci
Fabryka kreatywności
Amatorski Klub Filmowy „Nurt 58”
Pracownia fotografii alternatywnej dla młodzieży
Kółko fotograficzne „M42″
Kółko plastyczne dla dzieci
Warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych
Kółko szachowe dla dzieci
Sekcja skata MDK „Bolko”
Spotkania przy remiku Kafe Klacz
Kursy języków obcych
Aerobik
Zumba dla dzieci w wieku od 6 lat
Capoeira
Szkoła tańca „Arabeska”
Pilates
Zajęcia świetlicowe