Informacja dotycząca punktu pobrań materiału do badań  w kierunku COVID 19 w Mikołowie

Od dnia 25.11.2020r. Poradnia Rodzinna „Nasza-Poradnia” uruchomiła zewnętrzny punkt pobrań materiału do badań w kierunku COVID-19 typu drivethru.

Punkt zlokalizowany jest w Mikołowie na ul. Żwirki i Wigury 2 przy Starostwie  Powiatowym

Przeznaczony jest dla osób:

– które posiadają elektroniczne zlecenie od lekarza rodzinnego;

– które wyjeżdżają do uzdrowiska – osoby te mogą wykonać badanie najwcześniej na 6 dni przed terminem wyjazdu, ( pacjenci muszą posiadać numer elektronicznego zlecenia wystawione przez uzdrowisko);

– które są dializowane i potrzebują tego badania;

– którzy chcą wykonać badanie prywatnie: koszt takiego badania to 350 zł.

Jak umówić się na badanie?

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem tel.: 531-620-335

Telefon jest czynny w godzinach 8.00-20.00

Jeśli nie dodzwoniłeś się do nas – napisz sms ze swoimi danymi: imię, nazwisko, pesel i numer zlecenia. Oddzwonimy z informacją o godzinie przyjęcia. Pacjenci umawiani są w 10 minutowych odstępach.

Jak dokładnie działa punkt pobrań?

Osoby, które otrzymały elektroniczny numer zlecenia na pobranie badania, umawiają się telefonicznie na dzień i godzinę pobrania materiału – wymaz z gardła i/ lub nosa. To samo dotyczy osób, które dostały informacje o terminie wyjazdu do uzdrowiska.

Punkt pobrań jest czynny: w dni powszednie, od poniedziałku do piątku: 14:00 – 18:00  sobota, niedziela: 9.00 – 13.00

Jak wygląda pobranie wymazu?

Osoby umówione na pobranie materiału podjeżdżają swoim samochodem i nieopuszczając pojazdu czekają na podejście personelu medycznego. Pracownik sprawdza tożsamość pacjenta (proszę przygotować dowód osobisty i numer zlecenia) i przez opuszczoną szybę w pojeździe pobiera wymaz z gardła i / lub nosa.

Dojazd – pierwszym zjazdem od strony ulicy Żwirki i Wigury, zaś po dokonaniu wymazu, bez konieczności wysiadania z auta, wyjeżdża się drogą wzdłuż budynku starostwa do ulicy Żwirki i Wigury – drugi zjazd.

Ze względów epidemiologicznych pobranie badania można wykonać TYLKO w samochodzie !

WAŻNA INFORMACJA !

Na 3 godziny przed planowanym badaniem, należy powstrzymać się od:

– jedzenia

– picia ( dopuszcza się spożycie wody)

– żucia gumy

– palenia tytoniu

– mycia zębów

– zażywania leków typu: pastylki do ssania, syropy, spray do nosa.

Odbiór wyników;

Jeśli miałeś skierowanie od lekarza rodzinnego lub z uzdrowiska wynik odczytasz na Internetowym Koncie Pacjenta oraz zostaniesz poinformowany o nim przez lekarza/uzdrowisko.

Pacjenci prywatni dostają kody, które umożliwiają otrzymanie wyniku online, lub przyjeżdżają po wynik do punktu pobrań w godzinach pracy punktu. Można dodatkowo otrzymać wynik w języku angielskim, należy taka potrzebę zgłosić personelowi przed pobraniem wymazu.

wielkość czcionki