Europejski Tydzień Mobilności 2022 (ETM) 16 – 22 września 2022

Jest to czas, w którym promowane są inicjatywy poprawiające jakość powietrza i ochronę środowiska. ETM wspiera też projekty, które poprawiają jakość naszego życia. Przeciwdziałanie zatłoczeniu w transporcie drogowym, hałasowi i wykluczeniu społecznemu – to cechy szczególnie docenianie w inicjatywach ETM. Europejski Tydzień Mobilności zwraca uwagę na optymalizację wykorzystania wszystkich dostępnych w naszej codziennej rzeczywistości rodzajów transportu.

Hasłem przewodnim ETM jest: Mix & Move! = Przesiadaj się i jedź! A tegoroczny temat kampanii to: „Lepsze połączenia”.

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń

i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Więcej informacji dotyczących tej inicjatywy znajduje się na stronie: www.mobilityweek.eu