Wakacje 2024 w Łaziskach Górnych


Oferta łaziskich jednostek

TAK SPĘDZISZ LATO Z MOSiR-em

Jak co rok Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych przygotował dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta propozycje aktywnego spędzenia wakacji. Zapraszamy wszystkie dzieci na BEZPŁATNE zajęcia sportowe, które będą się odbywały w terminie 1-31.07.2024:

 1. Piłka nożna
 • poniedziałki i piątki godz. 10.00-12.00 boisko ul. Staszica Łaziska Średnie
 1. Łaziskie rolkowanie
 • Wtorki godz. 10.00-12.00 parking SP3 Łaziska Górne
 • Czwartki godz. 16.00-18.00 Zielony Klachowiec ul. Lasoki Łaziska Średnie
 1. Kick-Boxing
 • Środy godz. 16.00-17.30 sala niebieska ul. Ogrodowa 50 Łaziska Górne
 1. Badminton
 • Wtorki i czwartki godz. 12.30-13.30 hala ul. Ogrodowa 50 Łaziska Górne

Poza tym w lipcu po raz piąty zapraszamy na Łazisko Rajza na Kole – czyli rowerowe wyzwanie dla całych rodzin śladem mniej lub bardziej odkrytych zakątków naszego miasta. W tym roku Łazisko Rajza na kole ucieszy zwłaszcza najmłodszych, bo poprowadzi śladem placów zabaw. Warto zarezerwować więcej czasu na to wyzwanie, bo przerwy podczas rajzy będą dłuższe niż zwykle. (Wejdź na stronę wcelu uzyskanie informacji)

17 lipca odbędzie się również III Rajd Górski z książką w plecaku, który współorganizujemy z Miejską Biblioteką Publiczną. Tego lata ponownie połączymy dwie pasje – góry i książki. Na rajd zapraszamy dzieci w wieku 9-15 lat. Zapisy pod adresem: . Opłata 30 zł/os.

21 lipca  zapraszamy wszystkich amatorów wodnego szaleństwa na II Rodzinne Zawody Pływackie na wesoło,  które odbędą się w ORS Żabka. Dobra zabawa i sportowa rywalizacja gwarantowane!

Dodatkowo w lipcowe soboty w godz. 8.30–9.45 zapraszamy na zajęcia Jogi na trawie dla dorosłych. Zajęcia będą się odbywały w ORS Żabka, a poprowadzą je profesjonalni instruktorzy z Studio Arkaya Joga.

Poza tym przez całe wakacje zapraszamy na basen Żabka. Zachęcamy do założenia Karty Mieszkańca i korzystania ze specjalnych cen na naszych obiektach.

W sierpniu dzieci i młodzież z większości sekcji sportowych MOSiR-u zaczynają już swoje regularne treningi.

Szczegóły wszystkich wydarzeń na plakatach, stronie www.mosir.laziska.pl oraz na Facebooku | MOSiR Łaziska Górne. Serdecznie zapraszamy!

LATO Z MDK 2024

HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW 

Holi Święto kolorów – oficjalna trasa 2024 zawita do Miasto Łaziska Górne

 • Czekają na Was atrakcje, które zapewnią wspaniałą zabawę dla całej rodziny:
 • Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków
 • Kolorowa fala wyrzutów – poczujesz się jak w środku tęczy
 • Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić
 • Kolorowa wata cukrowa – aby jeszcze bardziej osłodzić sobie ten czas
 • Bazooki CO2 – aby wyrzucić jeszcze więcej kolorowego proszku
 • Strefa foodtruck – pyszne jedzenie dla każdego

Krótkie Podsumowanie:

 • 23 czerwca
 • start 15:00, koniec 17:00
 • amfiteatr w Łaziskach Średnich, ul. św. Barbary 17
 • Wstęp bezpłatny 

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, na teren imprezy nie wolno wchodzić z własnymi proszkami.

Do zobaczenia na Holi Święto Kolorów! 

 

FESTIWAL BANIEK MYDLANYCH

Na naszej imprezie czekać na Was będą:

 • Tysiące baniek mydlanych, małych i dużych o najróżniejszych kształtach.
 • Możliwość puszczania własnych, mega baniek mydlanych!
 • Zabawy konkursowe i animacje
 • Najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, abyście nie mieli czasu na odpoczynek!
 • Strefa dmuchańców
 • Spotkanie z bajkowymi postaciami
 • Akcesoria do puszczania baniek

Krótkie Podsumowanie:

 • 23 czerwca
 • start 12:00, koniec 15:00
 • amfiteatr w Łaziskach Średnich, ul. św. Barbary 17
 • Wstęp bezpłatny 

Zabawa dostępna dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych!

 

 • Warsztaty kreatywne LEGO® z Centrum Kreatywnej Edukacji Robokids!

Weź udział i zbuduj z nami swojego robota! Z KARTĄ MIESZKAŃCA -10 % rabatu!

Dla kogo?
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat!

Gdzie i kiedy?

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych
I termin 1-5 lipca 2024 r.
II termin 15-19 lipca 2024 r.

Filia MDK w Łaziskach Dolnych
III termin 5-9 sierpnia 2024 r.

W jakich godzinach?
Od 8:30 do 13:30

Oferta cenowa:
600 zł/ dziecko
550 zł/ dziecko (przy zapisaniu rodzeństwa) + 100 zł ciepły posiłek (alternatywnie)

W cenie: zajęcia warsztatowe, ciepły posiłek, przekąska, woda

Zapisy na zajęcia:
Tel. 884 387 012
@: Robokids.pl@gmail.com


Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia. Warunkiem zorganizowania wycieczek jest zebranie się minimum 35 dzieci.
Uwaga!
Przy zapisie wymagana jest wpłata. Dokumenty należy dostarczyć do MDK najpóźniej na tydzień przed wyjazdem. Dokumenty są dostępne w księgowości MDK oraz do pobrania na stronie ww.mdk.laziska.pl
Zapisy przyjmuje księgowość MDK, tel. 32 224 10 33. Ilość miejsc ograniczona!
Więcej na stronie www.mdk.laziska.pl oraz na Facebooku

Honorujemy Kartę Mieszkańca Łazisk (-10%)

Uwaga! Jeśli dziecko uczestniczące w wyjazdach podczas wakacji będzie odbierane przez osobę nie będącą jego rodzicem, prosimy, żeby osoba ta miała przy sobie upoważnienie podpisane przez rodzica.


SZCZEGÓŁOWE PROPOZYCJE

 • Poniedziałek, 5 sierpnia

- „Kolejarski fach” – Zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej w Rudach

Podczas zajęć dzieci będą mogły poznać od podszewki pracę kolejarza. W programie: przejazd pociągiem, zwiedzanie z przewodnikiem zakamarków stacji (lokomotywownia), poznanie działania zwrotnicy oraz sygnałów, którymi posługują się kolejarze w trakcie manewrów, zawody na drezynach o tytuł „Najlepszej Drużyny Parowozowej”. Na zakończenie ognisko i smażenie kiełbasek.

Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 15.00.
Odpłatność – 120 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów oraz posiłek (kiełbasa z ogniska).

 

 • Środa, 7 sierpnia

-Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Zamku Tarnowice Stare w Tarnowskich Górach

Szkoła Magii i Czarodziejstwa to wydarzenie dla małych i dużych, dla fanów serii o Harrym Potterze, jak i dla tych, którzy nie wiedzą o nim nic, ale chcą się dobrze bawić i wziąć udział w wyprawie do innego świata. Całość będzie miała charakter fabularyzowanego, interaktywnego przedstawienia.

Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 15.00.
Odpłatność – 135 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktoróworaz obiad.

 

 • Poniedziałek, 12 sierpnia

- Zwariowane Eksperymenty Szalonego Doktora Wodnego w Wodnej Akademii w Tychach oraz zabawa na placu zabaw nad Jeziorem Paprocańskim

Wodna Akademia to centrum edukacyjne przedstawiające w atrakcyjny sposób wiedzę na temat wody i towarzyszących jej zjawisk fizycznych. Multimedialne stanowiska pozwalają obcować z nauką i wiedzą na wiele różnych sposobów. Wodna Akademia to kraina wiedzy, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i z pewnością zachwyci każdego odwiedzającego. Można tutaj sprawdzić między innymi, jak dźwięki rozchodzą się w wodzie, na czym polega praca zegara wodnego, jak zachowuje się woda na różnych powierzchniach, czy kształt łodzi ma wpływ na jej prędkość i w jaki sposób tworzą się wiry wodne.
Po warsztatach spacer nad Jeziorem Paprocańskim i zabawa na placu zabaw.

Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 16.00.
Odpłatność – 95 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów oraz obiad.

 

 • Środa, 14 sierpnia

- Wycieczka z cyklu „Obudzić odwagę” w Ośrodku h2o w Kiczycach

Ośrodek h2o jest wymarzonym miejscem dla poszukiwaczy wodnych i lądowych aktywności oraz miłośników przyrody. Blisko natury, nad czystymi akwenami, z komfortowymi warunkami wypoczynku i rekreacji. Pobyt daleko od domu to sprawdzian dojrzałości i odwagi.

Dla dzieci w wieku 6-9 lat.
Mali giganci. Na tej wycieczce grupa ma okazję odkryć popularne gry w powiększonej wersji.
Będzie DUŻO się działo! W programie m.in.: gra terenowa 50-tka, gigantyczne Dobble, duże bierki, ogromne memory, gry i zabawy rozgrzewkowe, czas wolny z możliwością korzystania z atrakcji ośrodka.

Dla dzieci w wieku 10-12 lat.
GPS. Znalezienie właściwej drogi często nie jest łatwe. Wszystko staje się jednak proste, gdy otrzymujemy do dyspozycji kompas... ale czy na pewno? GPS pozwoli uczniom na sprawdzenie swojej orientacji w terenie i umiejętności współpracy w grupie. W programie: gry i zabawy rozgrzewkowe, gra terenowa, wyzwanie z mapami, gra we flagi, czas wolny z możliwością korzystania z atrakcji ośrodka.

Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 17.00.
Odpłatność – 150 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów oraz obiad.

 

 • Poniedziałek, 19 sierpnia

- Freak Park w Parku Rozkówka w Bedzinie

Taki jest FREAK i jego świat. Mega zabawa to dla niego najważniejsza sprawa! Masz ochotę na doskonałą zabawę dla całej rodziny? Freak Park zaprasza do odwiedzin miłośników trampolin, szalonych skoków na poduchę i tajemnych przejść w labiryntach małpiego gaju. Na odważnych czekają ścianki wspinaczkowe i najdłuższy zjazd tyrolski pod dachem. Wszystko w nowej,
klimatyzowanej hali sportowej. W parku Rozkówka na najmłodszych czekają fantastyczne atrakcje na placu zabaw, gdzie mogą wyładować swoją energię i cieszyć się radością zabawy. W całym Parku dzieci znajdą mnóstwo możliwości do biegania, skakania, wspinania i zdobywania nowych umiejętności. Przez ten urokliwy teren przebiega niezwykła ścieżka przyrodnicza, która wciąga nas w fascynujący świat lasu. Na naszej drodze spotkamy drewniane figurki leśnych stworzeń, tor przeszkód i interesujące tablice edukacyjne, które opowiadają nam o życiu drzew, zwierząt i ukrytych
tajemnicach przyrody. Na każdym kroku znajdujemy także różnorodne, sprawnościowe instalacje do zabawy – równoważnie, linki do wspinaczki, drewniane chatki, łańcuchy do przechodzenia czy huśtawki.

Wyjazd o godz. 10.30. Powrót ok. godz. 16.30.
Odpłatność – 120 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, skarpetki antypoślizgowe, opiekę instruktorów oraz obiad.

 

 • Środa, 21 sierpnia

- Egzotarium w Sosnowcu oraz zabawa w JumpCity w Katowicach

W Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium będziemy mogli podziwiać między innymi kolekcję ryb dorzecza Przemszy, a w otoczeniu budynku będą rozmieszczone rodzime siedliska roślinne. Dzieci będą mogły zobaczyć też olbrzymie akwaria z rodzimymi gatunkami ryb oraz rybami z całego świata, takimi jak: duch amazoński, pielęgnica szmaragdowa, arowana srebrna, płaszczki słodkowodne. W terrariach oraz aquaterrariach będzie można podziwiać gady i owady, takie jak: zaskroniec i pająk topik, anakonda zielona, ptaszniki i drzewołazy. Następnie ścieżka edukacyjna będzie prowadziła do palmiarni. Tutaj głównymi eksponatami będą rośliny ale wśród nich miejsce znajdą także m.in. legwan zielony, żółw żabuti, bazyliszek płatkogłowy, boa dusiciel, pyton rombowy, pyton siatkowany, boa tęczowy brazylijski, anolis kubański, kajman okularowy, badylarka pospolita, tukan wielki. Zwiedzanie z przewodnikiem! JumpCity Katowice to najlepszy park rozrywki na Śląsku! To w tym miejscu na 3 000 m2 spełniamy Wasze marzenia o lataniu i udowadniamy, że walka z grawitacją jest możliwa!
Poducha do skoków, dmuchany park rozrywki o powierzchni 400 m2, strefa wspinaczki z autoasekuracją, obrotowy zbijak „KnockOut”, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami
do ćwiczenia wsadów, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla najmłodszych – to wszystko czyni JumpCity najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Wyjazd o godz. 9.15. Powrót ok. godz. 15.30.
Odpłatność – 130 zł. Cena obejmuje: wstępy, transport, ubezpieczenie, skarpetki antypoślizgowe w JumpCity, opiekę instruktorów oraz obiad w restauracji Pizza Hut.

 

 • Poniedziałek, 26 sierpnia

- Wyjazd do Parku Rozrywki Zatorland

Tutaj nauka staje się wspaniałą zabawą! W programie: Park Dinozaurów z przewodnikiem, Park Mitologii, Kino 5D, Park Owadów i Lunapark.
Park gromadzi kilkadziesiąt atrakcji, w tym: diabelski młyn, salon gier, trampoliny, dinocoaster, autodrom, strefę aktywnego odkrywcy, karuzele Twist’n’Swing, Słoniki, Merry-Go-Round, karuzelę łańcuchową Clown oraz szaloną łódkę Crazy Raft.

Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.30.
Odpłatność – 120 zł. Cena obejmuje: wstęp, transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika, opiekę instruktorów oraz obiad.

Wakacje z Biblioteką


Filia nr 1 w Łaziskach Średnich
ul. Wyszyńskiego 8

Terminy:

 • 8-12 lipca, w godzinach 11:00 - 13:00
 • 19-23 sierpnia, w godzinach 11:00 - 13:00

Filia nr 1 zaprasza dzieci na letnie warsztaty pt. „Wakacyjny sezon ogórkowy”, a w nich: kreatywny kącik plastyczny, wesołe zabawy pod lipą, konsola X-box oraz gry planszowe.
Poza tym szczególne atrakcje:

 • 8 i 10 lipca oraz 22 i 23 sierpnia - zajęcia z edukatorem przyrody Joanną Szolc
 • 9 lipca - Animacje Mirabel.


Zajęcia wyłącznie dla czytelników biblioteki!
Obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona.